„W świecie magicznego realizmu. Artyści Art'PAIRinternational”

Już tylko miesiąc potrwa wystawa europejskiego malarstwa „W świecie magicznego realizmu. Artyści Art'PAIRinternational” prezentowana w Muzeum Miedzi.

Zapraszamy, bo wystawa jest wyjątkowa, dobrze oceniana i mówi się o niej. Oto w piątkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" została wyróżniona jako jedna z trzynastu w Polsce. W tekście "Bułhak, Potworowski, Wróblewski. Wystawy warte podróży", czyli wakacyjny przewodnik po lokalnych muzeach figuruje wśród ekspozycji, m.in.: „Witkacy. Obrazy – rysunki – grafiki – archiwalia” w Białym Spichlerzu w Słupsku, „Wróblewski i po… Sztuka realizmu bezpośredniego” w Muzeum Narodowym w Lublinie; „Ekstaza św. Franciszka” (El Greco) w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach, czy „Made in Zakopane” w Muzeum Zakopiańskim w Zakopanem.

O legnickiej wystawie „W świecie magicznego realizmu. Artyści Art'PAIRinternational" pisał ponadto francuski magazyn „ART MAG”, w którego najnowszym wydaniu pojawiła się relacja z otwarcia tej wystawy. Przygotowano także wydanie specjalne, które w stu procentach zostało poświęcono tej ekspozycji oraz artystom, których prace prezentujemy.

Muzeum zaprasza od środy do piątku w godz. 10–17, w sobotę i niedzielę w godz. 11–17.

Polecamy też kilkuminutowy film, w którym legnicki artysta, członek stowarzyszenia Art'PAIRinternational, Jarosław Jaśnikowski przybliża kulisy powstania wystawy i opowie o artystach grupy Art'PAIRinternational.

Ekspozycja została przygotowana przy współpracy ze stowarzyszeniem Art'PAIRinternational. Mecenasem wystawy jest wydawnictwo artystyczne Lux Artis. Kuratorem wystawy jest Tomasz Grabowski.
01
„W świecie magicznego realizmu. Artyści Art'PAIRinternational” - wystawa w Muzeum Miedzi
02
03
04
05
06
7 ART MAG #15 Art’PAIR international au Musée de Legnica  Art’PAIR international at Legnica Museum
8 ART MAG hors-série #1, Magiczny świat artystów z ART'PAIR international w Muzeum Miedzi w Legnicy, Polska