W czwartek 20 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy do Muzeum na trzeci wykład z cyklu "Tajemnice legnickich Piastów".

Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy zaprasza na JASEŁKA "Pospieszcie, o wierni" 14 grudnia o godz. 17:00 w Muzeum Miedzi.

Otwarcie wystawy „Elektrotinty Remigiusza Dobrowolskiego" /fotorelacja- 30.11.2018 r./.

Ostatni wykład patriotyczny. Tym razem zapraszamy na godzinę 13:00 w najbliższy czwartek (29.11). Wykład poprowadzi Piotr Wilkosz - pracownik Muzeum Narodowego w Krakowie, kustosz Działu Rzemiosła Artystycznego, Kultury Materialnej i Militariów.

Płyta miedziana może być matrycą dla wielu technik graficznych: miedziorytu, akwaforty, akwatinty. W połowie XX wieku powstała jeszcze jedna technika tworzenia grafiki z miedzianej matrycy, na której „rysunek” powstaje dzięki elektrolitycznemu trawieniu płyty.