Skarb z Czarnkowa. Najnowsze ustalenia  - film

Prace prowadzone w ramach projektu ministerialnego, związanego z opracowaniem skarbu monet i srebra siekanego z Czarnkowa, gm. Legnickie Pole, są już na półmetku. Dzięki zaangażowaniu uznanych specjalistów, prof. Borysa Paszkiewicza z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Pani Doroty Malarczyk, znawczyni mennictwa arabskiego, nasza wiedza na jego temat znacznie się powiększyła.

Promocja książki „Czerwony Młyn. Historie z powojennej Legnicy”

Historie z powojennej Legnicy wzbudziły zainteresowanie nie tylko mieszkańców miasta. Podczas wczorajszej (3.12) promocji książki „Czerwony Młyn” jej autor Marek Żak odkrył kilka nieznanych wydarzeń, przypomniał parę osób, które budowały miasto, przywołał garść wspomnień.

Legnicka Książka Roku 2020

Tytuł Legnickiej Książki Roku 2020 otrzymały w tym roku dwie książki "Grzegorz Niemyjski. Rysunki, rzeźby, instalacje. Wybrane prace z lat 1999 - 2019" z tekstem T. Mikołajczaka oraz "Świat pod Kyczerą" red. J. Starzyński.

Legnicka Książka Roku 2020

Muzeum Miedzi w Legnicy i Legnicka Biblioteka Publiczna mają przyjemność poinformować, że finał konkursu „Legnicka Książka Roku 2020” pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy odbędzie się w dniu 25.11.2021 (czwartek) o godzinie 18.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała). Uroczystości towarzyszyć będzie koncert zespołu jazzowego „Patrycjusz Gruszecki Trio”.

Piłkarze Miedzi w muzeum

Hej, Miedź!!! Wczoraj w muzeum gościliśmy piłkarską reprezentację Miedzi Legnica. Zawodnicy i trenerzy zwiedzają wystawę opowiadającą o pięćdziesięcioletniej historii klubu, która została przygotowana wspólnie przez Muzeum Miedzi w Legnicy i klub MKS Miedź Legnica SA.