Wydarzenia towarzyszące wystawie Szlachta na Śląsku

Rycerze wolności, strażnicy praw. Szlachta na Śląsku w średniowieczu i czasach nowożytnych
Muzeum Miedzi w Legnicy   23.05 – 11.11.2014

Konkurs historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy

Dnia 07 listopada w Muzeum Miedzi odbyła się XXVII edycja  konkursu historycznego o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy pod hasłem: Książęta, hrabiowie i rycerze na Śląsku.

Plebiscyt Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska

Legnicka wystawa "Rycerze wolności – Strażnicy praw. Szlachta na Śląsku w średniowieczu i czasach nowożytnych."  wzięła udział w plebiscycie

Wycieczka do Görlitz

16 lipca 2014 r. Wycieczka do Görlitz, zorganizowana przez Muzeum Miedzi.

Śladami Wolfa Busewoya

19 lipca 2014 r. Wycieczka-rajd samochodowy „Szlachta śląska - śladami Wolfa Busewoya”.

Wakacyjne przygody w legnickim Muzeum Miedzi

W Muzeum Miedzi, od wtorku do piątku, prowadzone są zajęcia podczas których dzieci szukają skarbów na wystawie „Szlachta na Śląsku”.

Noc Muzealna 2014

Od kilku lat muzea w całej Europie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów udostępniają swoje ekspozycje w godzinach nocnych. Muzeum Miedzi w Legnicy już po raz dziewiąty uczestniczyło w tym święcie, jednak w tym roku z małym opóźnieniem, bo dopiero 31.05.2014.

Szlachta na Śląsku

W Y S T A W A
RYCERZE  WOLNOŚCI, STRAŻNICY  PRAW
Szlachta na Śląsku w średniowieczu i czasach nowożytnych