Podsumowanie obchodów miejskiego roku mjr. Władysława Dybowskiego

13 grudnia w Muzeum Miedzi odbyło się podsumowanie obchodów miejskiego roku mjr. Władysława Dybowskiego, legnickiego Żołnierza Niezłomnego i wiceprezydenta miasta.

Wieczór patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2017 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy odbył się wieczór patriotyczny. Bohaterem wieczoru był Naczelnik Tadeusz Kościuszko, wzorzec wielkiego patrioty.

montaż poetycko-muzyczny poświęcony Witoldowi Pileckiemu

W Muzeum Miedzi 20.10.17r. odbyło się spotkanie Rotmistrz Pilecki i Rotmistrz Dybowski- Żołnierze Niezłomni.
Młodzież z VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy zaprezentowała montaż poetycko-muzyczny poświęcony Witoldowi Pileckiemu.

Muzeum Miedzi w Legnicy pozyskało do zbiorów wyjątkowe przykłady rzemiosła z miedzi, pochodzące z kolekcji państwa Delinikajtis. Nabyte muzealia zostały sfinansowane ze środków FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

Najazd mongolski na Armenię w świetle kronik z XIII w.

8 września (piątek) 2017 r. w Akademii Rycerskiej odbył się wykład prof. Rościsława Żerelika (Uniwersytet Wrocławski) pt. Najazd mongolski na Armenię w świetle kronik z XIII w.

W dniu 31 sierpnia (czwartek), pracownicy Muzeum Miedzi byli obecni na dziedzińcu zamkowym podczas symbolicznego zamknięcia nowej, miedzianej gałki wieży Św. Piotra. Oznacza to, że już wkrótce zakończy się remont wieży i ponownie zostanie udostępniony taras widokowy na  Zamku Piastowskim.