Dwugłos historyków o polskim kronikarzu Janie Długoszu

Dwugłos historyków o znakomitym polskim kronikarzu JANIE DŁUGOSZU w sześćsetną rocznicę Jego urodzin odbył się w Muzeum Miedzi 11 grudnia 2015 r.

"Tropami Jerzego Wilhelma - ostatniego z Piastów" - rozstrzygnięcie konkursu

Dnia 20 listopada 2015 roku w Muzeum Miedzi poznaliśmy laureatów Międzyszkolnego Konkursu na prezentację multimedialną „Tropami Jerzego Wilhelma – ostatniego z Piastów”, organizowanego przez Gimnazjum nr 5 im.

Wieczór patriotyczny - „Ułani, ułani, malowane dzieci...”

Muzeum Miedzi w Legnicy uczciło tegoroczną rocznicę Święta Niepodległości wieczorem patriotycznym pt „Ułani, ułani, malowane dzieci…”.

Konkurs Fotograficzny - rozstrzygnięcie

W dniach 12.08-13.09.2015 r. Muzeum Miedzi w Legnicy organizowało Konkurs Fotograficzny. Celem konkursu była popularyzacja Legnicy i jej zabytków wśród legniczan oraz turystów.

V Sympozjum Numizmatyczne

Pierwszy lipcowy weekend upłynął w Muzeum Miedzi pod znakiem numizmatyki. W dniach 4-5 lipca w barokowym gmachu Akademii Rycerskiej odbyło się V Sympozjum Numizmatyczne współorganizowane z Redakcją Wrocławskich Zapisków Numizmatycznych wydawanych przez Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział we Wrocławiu.

Spacer z Muzyką Klasyczną

Wczoraj, 25.06.2015, o godz. 18.30 , w ramach Spaceru z Muzyką Klasyczną, w Lapidarium Muzeum Miedzi koncertował Kwartet Smyczkowy Legnickiego Zespołu Szkół Muzycznych w składzie: Agnieszka Dubik – I skrzypce, Kacper Najdek – II skrzypce, Martyna Taranek – altówka, Jakub Ksiądzyna – wiolonczela

Konkurs historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy

12. 06. 2015 r. odbył się konkurs historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy organizowany przez Muzeum Miedzi. W nawiązaniu do przypadającej w tym roku 70 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej, wyznaczającej nowy etap w dziejach miasta, tegoroczna XXVIII edycja konkursu poświęcona była dziejom miasta po 1945 r.

Projekcja filmu Stefana Szlachtycza

We wtorkowe popołudnie 9.06.2015 r. gościem Muzeum Miedzi był pochodzący z Krakowa Stefan Szlachtycz – reżyser filmowy, telewizyjny, radiowy i teatralny. Jego spotkaniu z publicznością towarzyszyła projekcja filmu opowiadającego o życiu i twórczości  Romana Maciejewskiego.