Warsztaty garncarstwa epoki brązu i epoki żelaza

Warsztaty garncarstwa epoki brązu i epoki żelaza / 19.12.2019 r. - Muzeum Miedzi , MCK /.

Promocja książki "Sekrety Legnicy 2"

Zapraszamy 13 grudnia (piątek) o godz. 18.00 do Galerii Piastów na spotkanie promujące nowy tom „Sekretów Legnicy” autorstwa Marcina Makucha - Dyrektora Muzeum Miedzi w Legnicy.

Dobiega końca wystawa prac Jana Matejki

W Muzeum Miedzi dobiega końca wystawa prac Jana Matejki. Dnia 27 i 28 grudnia 2019 r. zapraszamy  na bezpłatne zwiedzanie tej wyjątkowej ekspozycji.

Warsztaty dla dzieci - "Tworzymy świąteczne ozdoby"

Zapraszamy do Muzeum Miedzi na warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat TWORZYMY ŚWIĄTECZNE OZDOBY w dniach 11.12.2019 - 07.01.2020 r.

Montaż rzeźby z legnickiego pomnika Konstantego Rokossowskiego

Ekspozycja plenerowa pt. "Cień gwiazdy. Relikty legnickich pomników PRL-u" uzupełniona została o ostatni obiekt. W dniu dzisiejszym, około południa zakończyło się przeniesienie rzeźby z legnickiego pomnika Konstantego Rokossowskiego.

Otwarcie wystawy „Węgierska dusza i wyobraźnia – rzeźby Lajosa Győrfi”

Otwarcie wystawy „Węgierska dusza i wyobraźnia – rzeźby Lajosa Győrfiego” oraz prelekcja „Węgierskie miejsca pamięci w Polsce" /fotorelacja - 29.11.2019 r./.

Węgierskie miejsca pamięci w Polsce - prelekcja

W piątek 29 listopada 2019 r. o godz.16:00 zapraszamy na prelekcję dr Jánosa Tischlera i Ákosa Engelmayera na temat "Węgierskich miejsc pamięci w Polsce".

Makiety kolejowe z kolekcji księdza Janusza Grygiera

Wystawa "Tory historii..." wzbogacona o makiety pociągów z kolekcji księdza Janusza Grygiera oraz rysunki dzieci.

Węgierska dusza i wyobraźnia – rzeźby Lajosa Győrfiego

29 listopada o godz. 17:00 zapraszamy na otwarcie nowej wystawy "Węgierska dusza i wyobraźnia – rzeźby Lajosa Győrfiego" /Akademia Rycerska/.

Spotkanie z archeologią

Muzeum Regionalne w Chojnowie w ramach cyklu "Spotkanie z archeologią" zaprasza na wykład "Cmentarzysko ciałopalne w Czernikowicach. Historia badań i znalezisk archeologicznych" / 16 listopada, godz. 15:00/.

Zwiedzanie wystawy "Matejko" w Narodowe Święto Niepodległości

W  Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2019 r. (poniedziałek) Muzeum Miedzi wraz z oddziałem w Akademii Rycerskiej będzie czynne dla zwiedzających w godz. od 11:00 do 17:00,  wstęp bezpłatny.

Nasze najnowsze...2018 - zaproszenie na wernisaż

Zaproszenie na otwarcie wystawy "Nasze najnowsze...2018" - 8 listopada 2019 r., o godz. 17:00 /Muzeum Miedzi Gmach Główny/.