Promocja książki Przemysława Wiszewskiego „Henryk Pobożny - biografia polityczna” - (Akademia Rycerska, dnia 9 grudnia 2011r.). Spotkanie z autorem.
Wydawca publikacji - Muzeum Miedzi w Legnicy.

Muzeum Miedzi w Legnicy zostało uhonorowane Dolnośląską Nagrodą Kulturalną SILESIA.

Jest to wyróżnienie dla twórców oraz instytucji kultury, przyznawane w uznaniu za działalność artystyczną lub kulturalną. Nagroda ta została wręczona 17 października 2011r. na Zamku Książ w ramach obchodów II Święta Województwa Dolnośląskiego.

4. Wieczór Rosyjski,
16 września 2011r., godz.19.00
Zespół: Chudoba

3. Wieczór Bałkański
09 września 2011r., godz.19.00
Zespól: Tezek Banda

2. Wieczór Żydowski
02 września 2011r., godz.19.30
Zespół: Chudoba

1. Wieczór z Czardaszem
26 sierpnia 2011 godz.19.30
Zespół: Mitlos

W ramach obchodów 800-lecia Mennictwa Legnickiego w  Muzeum Miedzi w Legnicy, 14 czerwca 2011r. odbył się wykład prof. Borysa Paszkiewicza z Zakładu Archeologii Średniowiecza Uniwersytetu Wrocławskiego - Mennica legnicka narzędziem władzy ?

14 czerwca 2011r. w Muzeum Miedzi odbył się finał XXIV edycji konkursu historycznego LEGNICA - JEJ DZIEJE I ZABYTKI. Tematem tegorocznej edycji była „Bitwa pod Legnicą 1241".

Od kilku już lat muzea w całej Europie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów udostępniają swoje ekspozycje w godzinach nocnych. 14 maja 2011r. Muzeum Miedzi w Legnicy już po raz szósty uczestniczyło w tym święcie.

W piątek 28.01.2011 podczas uroczystego koncertu  noworocznego wręczono Złote Floreny - honorowe wyróżnienia Prezydenta Legnicy za wybitne osiągnięcia kulturalne w roku 2010. Jedną z dwóch Laureatek została Grażyna Humeńczuk, Kierownik Działu Historii naszego muzeum za przygotowanie wystawy i wydawnictwa "Z dziejów Parku Miejskiego w Legnicy".