euro ku pamięci legnickiej bitwy

Upamiętnia dwa ważne wydarzenia: 780. rocznicę bitwy pod Legnicą i 60-lecie istnienia muzeum w Legnickim Polu. Pamiątkowy banknot 0 euro zaprezentowano dziś, 15 kwietnia, podczas konferencji prasowej w Muzeum Miedzi w Legnicy, w której wzięli udział partnerzy przedsięwzięcia.

Ulf Hinke

Ulf Hinke (1940 – 2020). Dopiero teraz dotarła do nas wiadomość o śmierci Ulfa Hinkego, przyjaciela naszego muzeum i hojnego darczyńcy.

Historia Muzeum Bitwy Legnickiej - film

Muzeum Miedzi w Legnicy z okazji 780. rocznicy Bitwy Legnickiej przygotowało film o historii muzeum, czyli o miejscu, które od średniowiecza do dziś jest ważnym ośrodkiem kultywowania pamięci o historii z 1241 r. i o księciu Henryku II Pobożnym, tragicznej postaci tamtych wydarzeń.

Pod stalowy pancerzem. Pojazdy i broń pancerna XX wieku w miniaturze.

Polskie, radzieckie, niemieckie i należące do aliantów. Jak wyglądały i czym się różniły pojazdy oraz broń pancerna, której używali żołnierze podczas II wojny światowej? Muzeum Miedzi zaprasza na wystawę „Pod stalowym pancerzem. Pojazdy i broń pancerna XX wieku w miniaturze ”.

Archeolodzy Mieczysław Paruzel, Tomasz Stolarczyk

Archeologów z Muzeum Miedzi w Legnicy po raz kolejny docenił Narodowy Instytut Dziedzictwa. Ich wniosek o fundusze na zbadanie niezwykłego skarbu odkrytego dwa lata temu w Czarnkowie pod Legnickim Polem został pozytywnie rozpatrzony.