Legnicka Książka Roku 2020

Tytuł Legnickiej Książki Roku 2020 otrzymały w tym roku dwie książki "Grzegorz Niemyjski. Rysunki, rzeźby, instalacje. Wybrane prace z lat 1999 - 2019" z tekstem T. Mikołajczaka oraz "Świat pod Kyczerą" red. J. Starzyński.

Legnicka Książka Roku 2020

Muzeum Miedzi w Legnicy i Legnicka Biblioteka Publiczna mają przyjemność poinformować, że finał konkursu „Legnicka Książka Roku 2020” pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy odbędzie się w dniu 25.11.2021 (czwartek) o godzinie 18.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała). Uroczystości towarzyszyć będzie koncert zespołu jazzowego „Patrycjusz Gruszecki Trio”.

Piłkarze Miedzi w muzeum

Hej, Miedź!!! Wczoraj w muzeum gościliśmy piłkarską reprezentację Miedzi Legnica. Zawodnicy i trenerzy zwiedzają wystawę opowiadającą o pięćdziesięcioletniej historii klubu, która została przygotowana wspólnie przez Muzeum Miedzi w Legnicy i klub MKS Miedź Legnica SA.

Noc Muzealna - fotorelacja

Noc Muzealna w Muzeum Miedzi w Legnicy odbyła się 9 października 2021 r. - fotorelacja.

Noc Muzealna 2021 - zapowiedź (film)

Zapraszamy na Noc Muzealną 2021, która odbędzie się już w sobotę 9 października od godziny 16.00 do 22.00. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Jakich? Szczegóły w filmie.