Hej, Miedź!!! 50 lat klubu piłkarskiego Miedź Legnica

Jubileuszowa wystawa "Hej, Miedź!!! 50 lat klubu piłkarskiego Miedź Legnica" została uroczyście otwarta w piątek, 10 września. Jest ona przypomnieniem najważniejszych wydarzeń z półwiecza znanego legnickiego klubu. Jest też świetną okazją do poznania historii sportu w Legnicy i regionie.

Webinarium pt. „Zarządzanie zbiorami archeologicznymi”

Zabytki archeologiczne stanowią istotny element zbiorów polskich placówek muzealnych. Gromadzone są one zarówno przez wyspecjalizowane jednostki, ukierunkowane na tę właśnie kategorię zbiorów, jak i niewielkie muzea regionalne, nierzadko nie posiadające w swojej kadrze osób o odpowiednim wykształceniu kierunkowym.

Niekończący się karnawał. Fasady legnickich kamienic - film

Malownicze legnickie budowle i przestrzenie, w których mimo lata karnawał trwa, poznamy oglądając trzeci spacer. Bogactwo ozdób na fasadach legnickich kamienic zaprezentują Łucja Wojtasik-Seredyszyn i Barbara Pietras. Akcenty mitologiczne, historyczne, elementy fauny i flory - jakie sekrety znajdują się na ścianach budowli Rynku i Tarninowa? Co kryją zapisane w murach historie?

Legnicka książka roku 2020

Organizatorzy konkursu Legnicka Książka Roku – Muzeum Miedzi w Legnicy i Legnicka Biblioteka Publiczna informują, że w dniu  17.08.2021r. ., na posiedzeniu Kapituły zostało nominowanych 5 wydawnictw (spośród przedstawionych do wglądu 34 tytułów) do Tytułu Legnickiej Książki Roku 2020.

Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia - film

Zakaczawie. Warto dowiedzieć się o tej części miasta czegoś więcej niż mówią stereotypy. Zatem zapraszamy na kolejny wirtualny legnicki spacer historyczny „Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia”. Marek Żak, historyk Muzeum Miedzi oprowadzi nas po tej dawnej robotniczej dzielnicy, zabierze w znane-nieznane miejsca, przypomni historię tutejszych budynków, i zdradzi wiele innych tajemnic, zarówno tych sprzed i jak po 1945 r.