Dzieciaki-muzealniaki. Wakacyjne warsztaty w muzeum

Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na wakacyjne warsztaty grupowe oraz indywidualne. Zostały przygotowane z myślą o dzieciach i młodzieży.

Epoka lodowcowa, czyli mamuty w muzeum

Jak wyglądał świat epoki lodu i mrozu? Na pewno różnił się znacznie od dzisiejszych wyobrażeń wykreowanych przez filmowców. Na wystawę „Wielkie ssaki epoki lodowcowej” zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy.

Otwarcie Międzynarodowej Wystawy Satyrykon, Legnica 2022

Wystawę tworzą prace nadesłane na tegoroczny konkurs rysunków satyrycznych. Ich tematem wiodącym jest „Szkoła”, natomiast drugą kategorię tradycyjnie stanowi „Żart i satyra”.

Współtworzymy Bibliotekę Cyfrową Zagłębia Miedziowego

Porozumienie o współtworzeniu Biblioteki Cyfrowej Zagłębia Miedziowego podpisali wczoraj (14 czerwca 2022 r.) Marcin Makuch, dyrektor Muzeum Miedzi, oraz przedstawiciele Muzeum Historycznego w Lubinie: dyrektor Marek Zawadka i Justyna Karlińska, kierownik Działu Dokumentacji Życia Społecznego Zagłębia Miedziowego.

Prochowicki piknik z muzeum

W minioną niedzielę (12.06) nasze muzeum wzięło udział w rodzinnym pikniku „W kajaku z produktem lokalnym okolic powiatu legnickiego”, któremu patronowała Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka.