Dnia 18.11.16r. w  Muzeum Miedzi odbył się 29 z kolei  konkurs historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy.

W piątek 11 listopada 2016 r. z okazji Święta Niepodległości w Muzeum Miedzi odbył się wieczór patriotyczny pt. Idzie żołnierz borem, lasem... z udziałem Magdaleny Marchewki (sopran)  oraz Pawła Wrzecionowskiego (akompaniament).

W piątek 7.10.2016 odbyła się w legnickim Muzeum Miedzi  Międzynarodowa Konferencja Naukowa Benjamin Bilse-Skrzypek – Dyrygent - Kompozytor.

Tegoroczna Noc Muzealna już za nami. Prezentowane 21 maja wystawy, przygotowane koncerty, pokazy i warsztaty zgromadziły w Muzeum Miedzi blisko 1500 osób. Niezwykłą popularnością cieszył się koncert muzyki Benjamina Bilsego w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.

NOC MUZEALNA pod batutą Bilsego
21 maja 2016
17:00-23:00

Jak co roku koniec kwietnia upłynął pod znakiem zamkowych wież. 23 kwietnia o godz. 12.00 miała miejsce inauguracja sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim w Legnicy.

Inauguracja sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim.
Sobota 23 kwietnia godz. 12.00.

Promocja książki - Legnica w kolorze miedzi. 60 lat Huty Miedzi „Legnica”