Najnowsze wydawnictwo „Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość”

Już jest !. Nowa i pachnąca drukiem kolejna publikacja pod szyldem Muzeum Miedzi w Legnicy - „Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość”.

Paul Löbe - odsłonięcie pamiątkowej tablicy

W sobotę 15 grudnia przy ul. Paderewskiego w Legnicy z inicjatywy Berlińskich Warsztatów Historycznych dokonano uroczystego odsłonięcia tablicy upamiętniającej postać ważną dla historii naszego miasta.

Legniccy Książęta w Rzeczpospolitej - wykład Arkadiusza Muły

W czwartek 20 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy do Muzeum na trzeci wykład z cyklu "Tajemnice legnickich Piastów".

Zaproszenie na JASEŁKA

Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy zaprasza na JASEŁKA "Pospieszcie, o wierni" 14 grudnia o godz. 17:00 w Muzeum Miedzi.

Otwarcie wystawy „Elektrotinty Remigiusza Dobrowolskiego"

Otwarcie wystawy „Elektrotinty Remigiusza Dobrowolskiego" /fotorelacja- 30.11.2018 r./.

Portret legionowy 1914-1918 w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie

Ostatni wykład patriotyczny. Tym razem zapraszamy na godzinę 13:00 w najbliższy czwartek (29.11). Wykład poprowadzi Piotr Wilkosz - pracownik Muzeum Narodowego w Krakowie, kustosz Działu Rzemiosła Artystycznego, Kultury Materialnej i Militariów.

Elektrotinty Remigiusza Dobrowolskiego

Płyta miedziana może być matrycą dla wielu technik graficznych: miedziorytu, akwaforty, akwatinty. W połowie XX wieku powstała jeszcze jedna technika tworzenia grafiki z miedzianej matrycy, na której „rysunek” powstaje dzięki elektrolitycznemu trawieniu płyty.

Wykład Wojciecha Trębacza "O Niepodległą. Rok 2018"

Wykład Wojciecha Trębacza  "O Niepodległą. Rok 1918" w ramach "listopadowych czwartków patriotycznych" w Muzeum Miedzi - 22.11.2018 r.