Wirtualne legnickie spacery historyczne - plakat

„Wirtualne legnickie spacery historyczne” to 5 podróży z pracownikami muzeum, które odkryły przed widzami ukryte oblicza miasta przypominając jego znane i mniej znane historie.

Anna Poźniak

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 15 października 2020 r. pani Anny Poźniak, byłego pracownika naszego muzeum i wieloletniej kierownik Działu Archeologii w latach 1968-1978.

Muzeum Miedzi w Legnicy nowe godziny otwarcia

Od czwartku, 1 października Muzeum Miedzi w Legnicy (Gmach główny, Akademia Rycerska, lapidarium) i jego oddział (Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu) można będzie odwiedzić w nowych dniach i godzinach. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego liczba zwiedzających w poszczególnych przestrzeniach wystawienniczych jest ograniczona.

"Poniemieckie" Karoliny Kuszyk Legnicką Książką Roku 2019

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystej gali Legnickiej Książki Roku 2019. Przypominamy, że tytuł dziesiątej edycji LKR został przyznany książce "Poniemieckie", autorstwa Karoliny Kuszyk (wyd. Czarne). Zwyciężczyni oraz wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy.

Świątynie książąt i mieszczan, premiera 27 września godz. 14.00 - zapraszamy na ostatni spacer z cyklu "Wirtualne legnickie spacery historyczne".

Muzeum Miedzi w Legnicy i Legnicka Biblioteka Publiczna mają przyjemność poinformować, że finał konkursu „Legnicka Książka Roku 2019” pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy odbędzie się w dniu 23.09.2020 r. (środa) o godz. 19.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej. Podczas tej uroczystości zostaną wręczone nominacje oraz ogłoszona książka laureatka.

Emisja pamiątkowego banknotu 0 Euro - Legnica - Zamek Piastowski - fotorelacja /29.08.2020 r./

Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów, premiera 30 sierpnia godz. 14.00. - zapraszamy na kolejny spacer z cyklu "Wirtualne legnickie spacery historyczne".

29 sierpnia o godzinie 10.00 w oddziale Muzeum Miedzi w Legnicy (Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2) odbędzie się premiera emisji banknotu pamiątkowego 0 Euro – LEGNICA – ZAMEK PIASTOWSKI. Będzie to pierwszy w Polsce banknot pamiątkowy, którego emitentem jest muzeum.

14 sierpnia o godzinie 19.00 w Ośrodku Diagnostyki Onkologicznej przy ul. Gen. W. Andersa 4 odbyło się uroczyste otwarcie ekspozycji „Orzeł Biały Nasza Duma”.