Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia - film

Zakaczawie. Warto dowiedzieć się o tej części miasta czegoś więcej niż mówią stereotypy. Zatem zapraszamy na kolejny wirtualny legnicki spacer historyczny „Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia”. Marek Żak, historyk Muzeum Miedzi oprowadzi nas po tej dawnej robotniczej dzielnicy, zabierze w znane-nieznane miejsca, przypomni historię tutejszych budynków, i zdradzi wiele innych tajemnic, zarówno tych sprzed i jak po 1945 r.

Kowal, rzeźbiarz, artysta. Wystawa twórczości Jarosłava Vonki

Należąca do legnickiego Muzeum Miedzi kolekcja rzeźb wybitnego czeskiego artysty kowala jest częścią ekspozycji „Jarosław Vonka. Kuźnia wyobraźni”, którą od soboty (otwarcie 18 lipca o godz. 15) można oglądać w Muzeum Ślężańskim w Sobótce. Monograficzną wystawę tego twórcy przygotowało Muzeum Ślężańskie i Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Polecamy. Natomiast Muzeum Miedzi w Legnicy dysponuje jednym z największych zbiorów prac tego twórcy.

Wirtualne legnickie spacery historyczne

Kilkadziesiąt miejsc, wiele ciekawostek i sześciu przewodników. Muzeum Miedzi po raz kolejny zaprasza na wirtualne legnickie spacery historyczne.

wakacyjne warsztaty

Na wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy. Proponujemy trzy tematy spotkań: „Muzealne zoo. Gdzie się schowały zwierzęta?”, „Sty-LOVE torby. Takie miejsca to tylko w Legnicy”, Miasto w kawałkach. Sentymentalny przewodnik po Legnicy”. Zachęcamy do poznania szczegółów oferty.

Sensacja dla Legnicy!  Miasto na powojennych afiszach

Wystawa „Sensacja dla Legnicy! Miasto na powojennych afiszach” przenosi nas do Legnicy z drugiej połowy lat 40. XX w., czyli do czasów, gdy budowała się tu polska rzeczywistość. Życie ówczesnego miasta zostało przedstawione poprzez oryginalne afisze z tamtej epoki.

„Krzysztof Okoń. Mój świat. Moja modlitwa” – finisaż wystawy

Artysta Krzysztof Okoń gościł na finisażu wystawy swojego malarstwa pt. „Mój świat. Moja modlitwa”, który odbył się w niedzielę, 6 czerwca, w legnickim muzeum.

4 czerwca, mija 60 lat od czasu otwarcia Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu. By uświetnić ten piękny jubileusz, zapraszamy Państwa na filmową opowieść o poszukiwaniach miejsca bitwy pod Legnicą, kiedy to rycerstwo śląskie na czele z księciem Henrykiem II Pobożnym zmierzyło się z armią mongolską. Na spacer tropami bitwy z 1241 roku zabierze nas Tomasz Stolarczyk, kierownik Działu Archeologii.

Dzień Dziecka w muzeum

Z okazji Dnia Dziecka muzeum zaprosiło młodzież oraz dzieci i rodziców, a także szkoły do bezpłatnego zwiedzania dwóch ekspozycji: "Pod stalowym pancerzem. Broń i pojazdy pancerne XX wieku w miniaturze” oraz "Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji".

Emisja pamiątkowego banknotu 0 Euro - 780. rocznica bitwy pod Legnicą - fotorelacja /29.05.2021 - Zamek Piastowski w Legnicy, Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu./

Pamiątkowe banknoty 0 euro upamiętniające 780 rocznicę bitwy pod Legnicą

Pamiątkowe banknoty 0 euro upamiętniające 780 rocznicę bitwy pod Legnicą i 60 lat istnienia Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu już dotarły do nas i czekają na dzień emisji.