W minioną sobotę, 7.12.2013, odbył się w Muzeum Miedzi wernisaż prac plastycznych Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Legnicy.

20 września 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie wież zamkowych św. Jadwigi i św. Piotra na Zamku Piastowskim w Legnicy.

Historyczna chwila - wieże Zamku Piastowskiego otwarte dla zwiedzających.

Nagroda Kulturalna Śląska Kraju Związkowego Dolnej Saksonii 2013. W dniu 14 września 2013 roku w Zamku Bückeburg w Dolnej Saksonii, wręczono Nagrodę Kulturalną Śląska Dyrektorowi Muzeum Miedzi w Legnicy Andrzejowi Niedzielenko.

Konferencja Drugie wyzwolenie. Gminy  gościnne w perspektywie ostatnich dwudziestu lat
Legnica 16.09.2013

W Muzeum Miedzi w Legnicy odbyła się w dniach 27-30 czerwca 2013 międzynarodowa konferencja naukowa zorganizowana przez Historische Kommission für Schlesien i Leibnitz-Institut für Europäische Geschichte w Moguncji pt. „Kalwiniści na Śląsku od wieku XVI aż do Unii Staropruskiej roku 1817“.

Konkurs historyczny „Legnica – jej dzieje i zabytki” o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy.

14 czerwca 2013r. w Muzeum Miedzi odbył się finał XXVI   edycji konkursu historycznego LEGNICA - JEJ DZIEJE I ZABYTKI.

Dziękujemy Państwu za obecność podczas tegorocznej Nocy Muzealnej.
Miło nam poinformować, że w tym roku odwiedziło nas ponad 2600 osób!