Opłata za uczestnictwo w lekcjach muzealnych wliczona jest w cenę biletu.

Tematy spotkań oraz ich terminy prosimy uzgadniać telefonicznie
z Działem Naukowo-Oświatowym

tel. 76 862 49 49, 608 628 961

  • Prawie wszystko o miedzi
    Miedź jest najstarszym metalem wykorzystywanym przez człowieka. Dzięki niej życie człowieka stawało się łatwiejsze i bardziej różnorodne. Lekcja omawia właściwości i zastosowania miedzi od starożytności aż po dzień dzisiejszy.
  • Moja pierwsza wizyta w Muzeum
    Każde Muzeum ma swoje tajemnice. W czasie pierwszego spotkania z Muzeum Miedzi zapraszamy najmłodszych do odkrywania muzealnych kątów, poznania jego niezwykłych mieszkańców – eksponatów, a także posłuchania o codziennej pracy opiekujących się zbiorami.
  • Archeologia dla najmłodszych
    Czy archeolog szuka jaj dinozaurów? Po co archeolog nosi do pracy miotełkę? Jakie skarby można znaleźć w ziemi i co mówią nam o życiu człowieka z przeszłości? Na te oraz wiele innych pytań najmłodszych odpowie muzealny archeolog.
  • Konserwator - kto to taki?
    Lekcje muzealne w pracowni mają na celu zapoznanie dzieci z zagadnieniem różnorodności zabytków, ich rodzajami i głównymi przyczynami niszczenia. Dzieci zapoznają się też z materiałami, narzędziami i sprzętami używanymi przez konserwatora papieru.
  • Druciane błyskotki
    Warsztaty manualne, w których dzieci tworzą miedziane ozdoby, zawieszki i pierścionki przy użyciu miedzianego drutu, nici i wielobarwnych korali.
  • Pokaz bicia monet
    czyli wybijanie srebrnego, legnickiego grosza z wizerunkiem św. Jadwigi.