150 lat legnickiego spiżowego lwa - fotorelacja

W sobotę 6 sierpnia odbył się drugi Legnicki Spacer Historyczny - "150 lat legnickiego spiżowego lwa", podczas którego Marcin Makuch, dyrektor Muzeum Miedzi, przybliżył historię pomnika śpiącego lwa zlokalizowanego w parku Miejskim.

Legnicki Spacer Historyczny na urodziny lwa!

Po raz drugi tego lata Muzeum Miedzi zaprasza na plenerowe spotkanie z zabytkami Legnicy i ich sekretami.

Tajemnice Domu Strzeleckiego - fotorelacja

W minioną sobotę odbył się pierwszy Spacer Historyczny, który przybliżył legniczanom historię Domu strzeleckiego zlokalizowanego w parku Miejskim, w którym powstaje obecnie Centrum Witelona.

Czas Ucieka Wieczność czeka. Postscriptum

Wernisaż wystawy "Czas Ucieka Wieczność czeka. Postscriptum", poświęconej pamięci Bernarda Marka Adamowicza, mimo wakacji, cieszył się dużym zainteresowaniem. Od środy zapraszamy do Akademii Rycerskiej wszystkich, którzy chcą obejrzeć ekspozycję.

Czas ucieka wieczność czeka. Postscriptum - wernisaż

Na wernisaż wystawy "Czas Ucieka Wieczność czeka. Postscriptum", poświęconej pamięci Bernarda Marka Adamowicza zaprasza Muzeum Miedzi i Polskie Stowarzyszenie Sztuki Medalierskiej. Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 15 lipca o godz. 17 w Akademii Rycerskiej przy ul. Chojnowskiej 2.