"Śladami znanych Legniczan", premiera 12 lipca 2020 godz. 14.00. - zapraszamy na kolejny spacer z cyklu "Wirtualne legnickie spacery historyczne".

Nowa wystawa czasowa "Hominem te memento" od 01 lipca 2020 r. w Muzeum Miedzi.

Wystawa "Hominem te memento" (Pamiętaj żeś człowiekiem) prezentuje niewielki zespół prac Józefa Łukomskiego znajdujący się w zbiorach Muzeum Miedzi w Legnicy. Zawiera 7 dzieł. Obraz przestrzenny złożony z 5 elementów figuratywnych od którego pochodzi tytuł ekspozycji, 5 reliefów przestrzennych z cyklu Epitafia oraz 1 z cyklu Sarkofagi.

Już w niedzielę 28 czerwca o godzinie 14.00 ruszy drugi sezon Legnickich Spacerów Historycznych. W związku z pandemią koronawirusa planujemy najnowszą edycję spacerów przenieść do Internetu.  Jest to możliwe dzięki produkcjom filmowym pt. „Wirtualne legnickie spacery historyczne” realizowanym w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.

Międzynarodowa Wystawa SATYRYKON – Legnica 2020 (wystawa pokonkursowa) od 6 czerwca w Muzeum Miedzi w Legnicy.

Drugi etap ponownego udostępnienia Muzeum Miedzi w Legnicy rozpocznie się 3 czerwca 2020 r. i potrwa do odwołania.