Weekend seniora z kulturą

W związku z akcją zainicjowaną przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza wszystkich seniorów do uczestnictwa w ww. przedsięwzięciu.

Informujemy, że jak co roku, w sezonie jesienno-zimowym, tj. 1 października 2021 r. - 31 maja 2022 r. Muzeum Miedzi jest otwarte od wtorku do piątku w godzinach 10-17, w sobotę w godzinach 11-17. Serdecznie zapraszamy na aktualne wystawy:  -Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz  -Sztuka zniszczona. Wystawa rzeźb Jacka Opały (ostatnia szansa na jej zobaczenie – tylko do 1 października!)  -Czas ucieka wieczność czeka. Postscriptum (wystawa dostępna do 8 października)  -Jubileusz. Krzysztof Skórczewski - miedzioryty  -Akademia Rycerska. Dzieje gmachu i instytucji - wystawa stała  -Miedź. Dzieje niezwykłego metalu - wystawa stała

Informujemy, że jak co roku, w sezonie jesienno-zimowym, tj. 1 października 2022 r. - 31 maja 2023 r. Muzeum Miedzi jest otwarte od wtorku do piątku w godzinach 10-17, w sobotę w godzinach 11-17.

„Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz” - wernisaż wystawy

„Portret pokolenia. Zbigniew Frączkiewicz” - wernisaż wystawy 23.09.2022 r. (fotorelacja).

Portret pokolenia. Zbigniew Frąckiewicz

To artysta, którego twórczość jest mocno związana z zagłębiem miedziowym, ale także uniwersalna.

Muzeum z trzema nominacjami - LKR 2021

Trzy związane z Muzeum Miedzi wydawnictwa zostały nominowane do tytułu Legnickiej Książki Roku 2021.