Historia Muzeum Bitwy Legnickiej - film

Muzeum Miedzi w Legnicy z okazji 780. rocznicy Bitwy Legnickiej przygotowało film o historii muzeum, czyli o miejscu, które od średniowiecza do dziś jest ważnym ośrodkiem kultywowania pamięci o historii z 1241 r. i o księciu Henryku II Pobożnym, tragicznej postaci tamtych wydarzeń.

Pod stalowy pancerzem. Pojazdy i broń pancerna XX wieku w miniaturze.

Polskie, radzieckie, niemieckie i należące do aliantów. Jak wyglądały i czym się różniły pojazdy oraz broń pancerna, której używali żołnierze podczas II wojny światowej? Muzeum Miedzi zaprasza na wystawę „Pod stalowym pancerzem. Pojazdy i broń pancerna XX wieku w miniaturze ”.

Archeolodzy Mieczysław Paruzel, Tomasz Stolarczyk

Archeologów z Muzeum Miedzi w Legnicy po raz kolejny docenił Narodowy Instytut Dziedzictwa. Ich wniosek o fundusze na zbadanie niezwykłego skarbu odkrytego dwa lata temu w Czarnkowie pod Legnickim Polem został pozytywnie rozpatrzony.

Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji - film

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu o wystawie "Akademia Rycerska w Legnicy. Dzieje gmachu i instytucji".

Muzeum Miedzi ponownie otwarte

W związku z ogłoszeniem w dniu 28.01.2021 r. przez Ministra Zdrowia nowych zasad i ograniczeń dotyczących SARS-Cov-2, Muzeum Miedzi w Legnicy od 02.02.2021 r. zostanie ponownie otwarte.