Legnickie Spacery Historyczne - Na legnickim kirkucie  16.06.2019 /fotorelacja/.

Muzeum Miedzi zaprasza na nowy cykl niedzielnych spotkań z miastem i jego tajemnicami. Najbliższe spotkanie 16 czerwca /niedziela/ "Na legnickim kirkucie" - cmentarz żydowski godz. 14:00. Zapraszamy.

Drodzy Legniczanie!

Muzeum Miedzi w Legnicy wychodzi z inicjatywą sięgającą daleko poza mury naszych obiektów. Od najbliższego wtorku  (tj. 4 VI 2019 r. ) w centrum miasta (początek ul. Złotoryjskiej, przy samym wyjściu z Rynku) można będzie obejrzeć wystawę „Głosuj z nami. Wybory 4 czerwca 1989 roku w Legnicy”, przygotowaną przez Naszych pracowników z okazji trzydziestej rocznicy słynnych wyborów kontraktowych.

Otwarcie wystawy „TPD: 100 lat z dziećmi i dla dzieci” /fotorelacja - 28.05.2019 r./.

Muzeum Miedzi i firma Roboklocki® zaprasza 2 czerwca na bezpłatne warsztaty z ROBOKLOCKÓW / Roboklocki® więcej niż robotyka. Zajęcia z programowania LEGO® Education /