Otwarcie wystawy „Węgierska dusza i wyobraźnia – rzeźby Lajosa Győrfi”

Otwarcie wystawy „Węgierska dusza i wyobraźnia – rzeźby Lajosa Győrfiego” oraz prelekcja „Węgierskie miejsca pamięci w Polsce" /fotorelacja - 29.11.2019 r./.

Dnia 29 listopada 2019 r. w Muzuem Miedzi w Legnicy została otwarta nowa wystawa „Węgierska dusza i wyobraźnia – rzeźby Lajosa Győrfi”. Przed wernisażem odbyła się prelekcja „Węgierskie miejsca pamięci w Polsce”, którą poprowadzili: János Tischler - Dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie oraz Ákos Engelmayer - Dyplomata, w latach 1990–1995 ambasador w Polsce.
Ekspozycja prezentuje twórczość wybitnego rzeźbiarza węgierskiego, który został odznaczony Nagrodą Węgierskiego Dziedzictwa (porównywalną ze Złotym Medalem Gloria Artis w Polsce).

Za użyczenie wystawy serdecznie dziękujemy Węgierski Instytut Kultury - Varsói Magyar Kulturális Intézet.

Więcej o wystawie

Prelekcja

Prelekcja "Węgierskie miejsca pamięci w Polsce". Od lewej: dr János Tischler i Ambasador Ákos Engelmayer

Prelekcja