Śladami Wolfa Busewoya

19 lipca 2014 r. Wycieczka-rajd samochodowy „Szlachta śląska - śladami Wolfa Busewoya”.

Naszą podróż pod hasłem Szlachta Śląska - śladami Wolfa Busewoya rozpoczęliśmy w Akademii Rycerskiej na wystawie Rycerze wolności, strażnicy praw. Szlachta na Śląsku w średniowieczu i czasach nowożytnych. Jednym z bardziej wyrazistych eksponatów na tej wystawie jest portret szlachcica spod Legnicy, pana na Niedźwiedzicach, ale też na Wojcieszynie i Kłopotnicy - Wolfa Busewoya.

Tropem Wolfa Busewoya przemieszczaliśmy się po księstwie legnickim (Legnica - Niedźwiedzice - Chojnów - Studnica - Niedźwiedzice - Legnica).

Odwiedziliśmy ciekawe miejsca (bliskie, choć nieznane), poznaliśmy tajniki hodowli karpi a także ich smak. Degustację karpia z Niedźwiedzic zawdzięczamy właścicielowi stawów Panu Bogusławowi Więckowi oraz Paniom ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice.

Fot.D.Berdys