Noc Muzealna 2014

Od kilku lat muzea w całej Europie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów udostępniają swoje ekspozycje w godzinach nocnych. Muzeum Miedzi w Legnicy już po raz dziewiąty uczestniczyło w tym święcie, jednak w tym roku z małym opóźnieniem, bo dopiero 31.05.2014.

Przyczyną tego opóźnienia były przygotowania do wernisażu wystawy Rycerze wolności, Strażnicy praw. Szlachta na Śląsku w średniowieczu i czasach nowożytnych.
Podczas tej Nocy  Szlacheckiej, skupiliśmy się głównie na udostępnianiu i prezentacji wspomnianej wystawy, była ona niewątpliwie najznakomitszą atrakcją naszego tegorocznego święta muzealnego.

Ponadto  można było obejrzeć wystawy srebra, obejrzeć projekcje filmowe, wysłuchać finałowego  koncertu Festiwalu Rytmu DRUM BATTLE, a także wejść nocną porą na wieżę Św. Piotra.

Noc Muzealna 2014

Fot.D.Berdys