„Alchemia Miedzi” - kolejny spacer historyczny przed nami

To kolejny z cyklu Legnickich Spacerów Historycznych, które organizuje Muzeum Miedzi w Legnicy. Tym razem zabierzemy Państwa do Huty Miedzi „Legnica”.

Podczas spaceru pt. „Alchemia miedzi” Marcin Makuch, dyrektor Muzeum Miedzi, przedstawi historię tego jednego z największych legnickich zakładów, a pracownicy-przewodnicy z huty opowiedzą o tajnikach produkcji tego niezwykłego metalu.

Na spacer zapraszamy w sobotę, 5 sierpnia o godz. 11 i 12.30. Liczba miejsc ograniczona, wstęp bezpłatny. Wejściówki do odebrania od środy, 2 sierpnia, w kasie muzeum (gmach główny, wejście od ul. św. Jana) w godzinach pracy placówki. Zbiórka przed głównym wejściem na teren huty.

🔴 Ze względów bezpieczeństwa w spacerze mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 14 lat. Prosimy o włożenie obuwia zakrywającego stopy.