Otwarcie sezonu turystycznego

Dziękujemy, że byliście z nami podczas Otwarcia Sezonu Turystycznego na Dolnym Śląsku w Legnicy!
Przez dwa dni mogliście nas spotkać na stoisku Urzędu Miasta na Rynku, odwiedzać nasze wystawy, spacerować z przewodnikami po najciekawszych zakątkach Legnicy i odkrywać uroki miasta.


Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy w sobotę tak licznie odwiedzili dziedziniec Zamku Piastowskiego i przenieśli się z nami w czasy średniowiecza. Średniowieczne Miasteczko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem – pokazy rycerskie, warsztaty dawnych rzemiosł, wybijanie monet, animacje dla najmłodszych i średniowieczny klimat przyciągnęły całe rodziny – było pięknie, radośnie i naprawdę historycznie. Dziękujemy KGHM Metraco S.A. – sponsorowi Średniowiecznego Miasteczka – za wsparcie i pomoc w realizacji tego wyjątkowego wydarzenia!
Dziękujemy wszystkim, którzy zajrzeli do naszego muzeum, skorzystali z oprowadzań kuratorskich, spacerów historycznych i razem z nami rozpoczęli sezon pełen przygód i podróży w czasie.

Zapraszamy do Muzeum Miedzi i naszych oddziałów – Akademii Rycerskiej, Zamku Piastowskiego, Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu – bo historia czeka na Was przez cały rok!
Historia jest bliżej niż myślicie! Do zobaczenia w naszych progach!