Odkryj „Legendy Dolnego Śląska” z Google Arts & Culture

Google Arts & Culture, we współpracy z 21 dolnośląskimi instytucjami kultury oraz organizacją UNESCO, udostępnia nową kolekcję online. Projekt Legendy Dolnego Śląska to wirtualna podróż w poszukiwaniu skarbów, w którą mogą się wybrać użytkownicy i użytkowniczki z całego świata.

Uroczysta premiera projektu miała miejsce w Muzeum Narodowym we Wrocławiu, jednym z najważniejszych muzeów w Polsce. Kolekcja zawiera ponad 100 wystaw oraz tysiące eksponatów, a  dzięki Street View internauci wybiorą się na wirtualny spacer po ponad 70 miejscach, w tym po Muzeum Narodowym, Teatrze Muzycznym Capitol czy Muzeum Miedzi.

Nasze muzeum jest dumnym partnerem nowej kolekcji, która zabierze Was w wirtualną podróż po tajemnicach naszego regionu: poznacie bogatą historię, kulturę, przyrodę i sztukę Dolnego Śląska. Zapraszamy do odkrywania na nowo imponujących zamków, malowniczych krajobrazów, wyjątkowych dzieł sztuki oraz wielu innych historii i legend.

W kolekcji znajdziecie też nasze wystawy, gdzie prezentujemy lokalne legendy oraz 750-letnią historię Legnicy na grafikach i w malarstwie

https://bit.ly/GAC-MuzeumMiedziWLegnicy

Zapraszamy tutaj: https://goo.gle/dolny-slask

Google-Arts-02
Odkryj „Legendy Dolnego Śląska” z Google Arts & Culture ! - premiera projektu w Muzeum Narodowym we Wrocławiu
Google-Arts-03
Google-Arts-04
Google-Arts-05
Google-Arts-06
Google-Arts-07