„Alchemia Miedzi” - historyczny spacer po Hucie Miedzi „Legnica”

Podczas sobotniego spotkania mogliśmy dowiedzieć się między innymi jak wygląda proces technologiczny obróbki i „powstawania” miedzi, poznaliśmy szczegóły zawodu hutników i z jaką temperaturą spotykają się na co dzień w swojej pracy. Mogliśmy wręcz poczuć temperaturę panującą w tym miejscu oglądając proces przelewania ciekłej miedzi z pieców do kadzi.

Zwiedziliśmy zakamarki tego ogromnego zakładu i zobaczyliśmy także miejsca gdzie kręcone były sceny do filmu Jack Strong, w którym główną rolę zagrał Marcin Dorociński.

Dziękujemy za tak liczne przybycie i zainteresowanie tym spacerem. Ponadto chcielibyśmy podziękować Michałowi Świderskiemu, Dyrektorowi Oddziału KGHM Polska Miedź SA Huta Miedzi "Legnica”, za możliwość zorganizowania tego przedsięwzięcia oraz dziękujemy pracownikom huty za dzisiejsze oprowadzenie po zakładzie.  

A jeśli ktoś chciałby uzupełnić sobie wiedzę o Hucie Miedzi „Legnica”, która obchodzi w tym roku 70 lecie istnienia, zapraszamy na wystawę jej poświęconą - prezentowana jest w gmachu głównym naszego muzeum.huta-spacer-01
„Alchemia Miedzi” - historyczny spacer po Hucie Miedzi „Legnica”
huta-spacer-02
huta-spacer-03
huta-spacer-04
huta-spacer-06
huta-spacer-07
huta-spacer-08
huta-spacer-09