Dla kogo tytuł Legnickiej Książki Roku?

Którą książkę doceniła w tym roku konkursowa kapituła? Jaki autor otrzyma statuetkę zwycięzcy? Tego dowiemy się już w piątek, 2 grudnia podczas podsumowania plebiscytu Legnicka Książka Roku 2021.

Wśród nominowanych do złotej piątki są: Tomasz Broda i „Najlepsze gołąbki jadłem u Eli”, Przemka Corso „Serca twego chłód”; Grażyny Humeńczuk „Dawna Legnica. Obraz miasta w grafice i malarstwie w zbiorach Muzeum Miedzi” oraz „Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu” Marcina Makucha i Mariusza Bacha, a także „Czerwony Młyn. Historie z powojennej Legnicy” Marka Żaka.
Uroczyste wręczenie nagród w piątek 2 grudnia o godz. 17 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej. Organizatorzy, Legnicka Biblioteka Publiczna i Muzeum Miedzi, zapraszają.

Wstęp wolny. Podczas gali koncert zagra zespół jazzowy Natalia Lubrano&The Band.
W tym roku kapituła pięciu laureatów wybrała spośród 24 wydawnictw, które mają związek z Legnicą (kojarzone treściowo z Legnicą, napisane przez autora pochodzącego z Legnicy, bądź wydane w Legnicy) i ukazały się w 2021 r.
Ideą przedsięwzięcia jest promocja publikacji legnickich i publiczne przedstawienie najwartościowszych książek, które ukazały się w danym roku. Sponsorem konkursu jest Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Natalia Lubrano to kompozytorka, piosenkarka, autorska tekstów wykonująca muzykę jazzową i elektroniczną. Zdobyła nagrodę publiczności oraz specjalną nagrodę jury za znakomite walory wokalne na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wraz z zespołem The Lions znalazła się w finale 10. programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka”.