Prochowicki piknik z muzeum

W minioną niedzielę (12.06) nasze muzeum wzięło udział w rodzinnym pikniku „W kajaku z produktem lokalnym okolic powiatu legnickiego”, któremu patronowała Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka.

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych "Nasza Gmina" w Prochowicach oraz Prochowickim Ośrodkiem Kultury i Sportu przeprowadziliśmy warsztaty wykonywania ozdób z miedzianego drutu. Poza naszym stoiskiem można było między innymi skosztować produktów lokalnych, popływać kajakami po Młynówce czy też zaczerpnąć informacji o regionie od Krainy Łęgów Odrzańskich. Impreza upowszechniała walory przyrodnicze, turystyczne, kulturowe, historyczne i krajoznawcze powiatu legnickiego, a także tworzenie warunków do aktywnego wypoczynku i promowanie produktów lokalnych. Dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę.

piknik-1
piknik-2.2 Fot