Muzeum Miedzi zaprasza na promocję najnowszego wydawnictwa z serii „Legnica na dawnych kartach pocztowych”, pt. „Zarys dziejów kolei w Legnicy” w piątek 21 lutego 2020 r. o godz. 17:00 w Gmachu Głównym Muzeum Miedzi, wejście od ul. Św. Jana 1 z udziałem autorów: Konrada Bysia i Marka Żaka.

Publikacja stanowi poświęconą kolei piątą odsłonę serii „Legnica na dawnych kartach pocztowych”, wydawanej przez Muzeum Miedzi. Książka powstała w ramach prac nad wystawą czasową „Tory historii. 175 lat kolei w Legnicy”, otwartą 18 października 2019 r., w rocznicę uruchomienia pierwszego połączenia kolejowego w mieście. Wydawnictwo składa się w wstępu, dwuczęściowej części historycznej omawiającej dzieje kolei w Legnicy oraz albumu z reprodukcjami 90 kart pocztowych.

Spotkanie promocyjne będzie okazją do poznania wielu historii i anegdot z dziejów kolei w mieście nad Kaczawą. Który król Polski przybył do Legnicy pociągiem? Na którym dworcu wysiadł w 1890 r. Stanisław Wyspiański? Gdzie w mieście istniała „Kolej Prosięca”? Jakie były początki Domu Kultury Kolejarz? Ile książek znajdowało się w kolejowej bibliotece w momencie powstania i kiedy uruchomiono kolejarskie kino? Powyższe tajemnice z legnickiego świata kolei oraz wiele innych odsłonią przez zainteresowaną publicznością autorzy książki.

Wstęp bezpłatny

Promocja książki - „Zarys dziejów kolei w Legnicy”