Drodzy Legniczanie!


Muzeum Miedzi w Legnicy wychodzi z inicjatywą sięgającą daleko poza mury naszych obiektów. Od najbliższego wtorku  (tj. 4 VI 2019 r. ) w centrum miasta (początek ul. Złotoryjskiej, przy samym wyjściu z Rynku) można będzie obejrzeć wystawę „Głosuj z nami. Wybory 4 czerwca 1989 roku w Legnicy”, przygotowaną przez Naszych pracowników z okazji trzydziestej rocznicy słynnych wyborów kontraktowych.

Na przygotowanych planszach, oprócz krótkiego wprowadzenia tekstowego, będzie można zobaczyć, jak wyglądały materiały wyborcze (plakaty, ulotki etc.) lokalnych kandydatów na posłów i senatorów – zarówno tych związanych z „Solidarnością”, jak i tych stojących po drugiej stronie politycznej barykady. Bardzo atrakcyjnym materiałem są z całą pewnością fotografie z wieców wyborczych oraz wycinki z lokalnej prasy, dokumentujące obrazem i słowem ówczesną kampanię wyborczą.

Nasza wystawa to także podróż do Legnicy sprzed trzech dekad, którą zapewne wielu z państwa bardzo dobrze pamięta – chyba warto, aby poznali ją także młodsi mieszkańcy naszego miasta? Nie ma zatem co się zastanawiać. Zapraszamy całe rodziny na spacer po pięknym legnickim Rynku, gdzie jednym z przystanków niech będzie znajdująca się nieopodal wystawa „Głosuj z nami...”!

P. S. Wystawa powstała dzięki pomocy osób prywatnych i legnickich instytucji. Swoje zbiory udostępnili: Stanisław A. Potycz, Wojciech Obremski i Franciszek Grzywacz. Na planszach znalazły się także materiały pochodzące ze zbiorów Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Legnicy i Legnickiej Biblioteki Publicznej.Materiały na naszym FB

https://www.facebook.com/pg/MuzeumMiedzi/photos/?tab=album&album_id=2470005289710617