Muzeum Miedzi nagrodzone

Muzeum Miedzi w Legnicy znalazło się wśród dolnośląskich placówek, które w 2023 roku zorganizowały najciekawsze wystawy i wydarzenia.

W budynku Muzeum Narodowego we Wrocławiu odbył się finał „Konkursu na najlepsze wydarzenie muzealne 2023 roku”. Zorganizował go Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego i regionalny oddział Stowarzyszenia Muzealników Polskich. Parterami są: Koleje Dolnośląskie S.A i Dolnośląska Organizacja Turystyczna. Jury konkursu wyróżniło naszą ekspozycję „W świecie magicznego realizmu. Artyści Art’PAIRinternational”, której kuratorem był Tomasz Grabowski.

Muzeum Miedzi w Legnicy otrzymało 3 miejsce w kategorii "Wystawy Sztuki". Natomiast wśród nagrodzonych znaleźli się m.in. Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Pawilon Czterech Kopuł czy Muzeum Ceramiki w Bolesławcu.
W konkursie wyodrębnione zostały cztery kategorie: wystawy historyczne, wystawy sztuki, przedsięwzięcia edukacyjne oraz projekty naukowe. Przy wyłanianiu wygranych kierowano się stopniem wykorzystania dóbr kultury, innowacyjnością projektów, możliwością użycia ich do rozwoju muzeów, potencjałem promocyjnym oraz znaczeniem wydarzeń dla kultury Dolnego Śląska.
Podczas uroczystej ceremonii nagrodę odebrał kurator wystawy Tomasz Grabowski i Marcin Makuch, dyrektor Muzeum Miedzi w Legnicy (na zdjęciu).
Mecenasem wystawy było wydawnictwo artystyczne Lux Artis

Poznajcie pozostałych laureatów:  https://www.facebook.com/share/p/MniKzJwLWdHEKvfa/

nagroda-konkurs-01
Muzeum Narodowe we Wrocławiu - finał „Konkursu na najlepsze wydarzenie muzealne 2023 roku”.
nagroda-konkurs-02
nagroda-konkurs-03