Legnicki Festiwal Srebro

Legnicki Festiwal Srebro i jego dwudniowa kulminacja już w ten weekend, 10-11 maja. Dwie z kilku srebrnych ekspozycji prezentowane są w Muzeum Miedzi. W piątek 10 maja ich wernisaż.

Festiwal Srebro to wyjątkowy w skali Europy przegląd współczesnej biżuterii, którego początki sięgają lat 70. Legnica po raz kolejny stanie się więc stolicą biżuterii artystycznej i promować będzie najnowsze i najciekawsze dokonania w tej dyscyplinie, goszcząc jak co roku szerokie grono artystów, pasjonatów i międzynarodową publiczność. Zachęcamy Państwa do obejrzenia wszystkich srebrnych wystaw, a szczególnie zapraszamy do Muzeum Miedzi, gdzie prezentowane są dwie z nich: „Komputer & Biżuteria. Współczesna biżuteria autorska”, oraz z cyklu Srebrne Szkoły: prace z Instytutu Biżuterii na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi „65”. W piątek, 10 maja, o godz. 19.30 uroczyste otwarcie obydwu ekspozycji w Muzeum Miedzi (gmach główny).

Szczegółowy program festiwalu w wydarzeniu: https://fb.me/e/1XMb3D7q5

Legnicki Festiwal Srebro Legnicki Festiwal Srebro