„Na skrzydłach wyobraźni” – nowa wystawa w Muzeum Miedzi


„Na skrzydłach wyobraźni” - taki tytuł nosi nowa wystawa prezentująca twórczość cenionej polskiej rzeźbiarki Katarzyny Bułki-Matłacz.

W zeszłym roku w ramach wystawy "W świecie magicznego realizmu..." prezentowaliśmy prace międzynarodowej grupy artystycznej Art'PAIR International, zrzeszającej najlepszych artystów tworzących w nurcie szeroko pojętego surrealizmu. Artyści pochodzą z takich krajów jak Francja, Polska, Szwajcaria czy Belgia. Wśród 19 wystawiających twórców, rzeźbiarka była jedną z dwojga pochodzących z Polski.
Wystawa jest już dostępna, natomiast jej wernisaż odbędzie się w ramach tegorocznej Nocy Muzealnej –  18 maja o godz. 17.00 w Akademii Rycerskiej w Legnicy.

„Na skrzydłach wyobraźni” Katarzyna Bułka-Matłacz
Absolwentka Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiowała na Wydziale Rzeźby pod kierunkiem: Gustawa Zemły, Jana Kucza, Piotra Gawrona, Stanisława Kulona, Antoniego Janusza Pastwy i Tadeusza Łodziany. W 1991 r. uzyskała tytuł magistra sztuki, a w 1996 r. otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych. Jej prace są stale obecne w galeriach sztuki i muzeach w Polsce, Austrii, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Danii, Belgii i Niemczech. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Warszawie oraz Francuskiego Stowarzyszenia Art’PAIR International. Jest autorką wielu prestiżowych statuetek m.in. dla TVN, Pulsu Biznesu, AXA, AIG, Kraft Foods, BRE Bank, Credit Suisse, PAN, Forbes. Jej liczne prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Jej twórczość została wyróżniona licznymi nagrodami, w tym: GRAND PRIX   na Salon d’Automne Coubron w Paryżu, za rzeźbę „Sen o Wenecji” - 2013 r. Druga Nagroda oraz Nagroda Publiczności na Salonie Wielkopolskim, za rzeźbę ,,Carmen” – 2012 r. Udział w Finałowej Wystawie Pokonkursowej Summer Exhibition w Castle Gallery w Birmingham, zorganizowanej przez INSIGHT Building Creative Talent – 2016 r. Wyróżnienie w III Edycji Konkursu Sztuki „NanoArt”w Galerie Roi Dore, za rzeźbę „Nanocząsteczka” – 2017 r.