Zwiedzaj – zamek – rusza sezon turystyczny

Zamek Piastowski w Legnicy od soboty, 20 kwietnia ponownie czynny dla zwiedzających. Tego dnia rusza sezon turystyczny, a po zabytku od środy do niedzieli oprowadzał będzie przewodnik.

Zainteresowani będą mogli wysłuchać historii zabytku, zobaczyć relikty romańskiej kaplicy, a także wejść na wieżę św. Piotra, z której rozciąga się panorama na Legnicę i okolice. Możliwe jest także zwiedzanie wieży św. Jadwigi ze słynną zieloną komnatą.
Zwiedzanie zamkowych przestrzeni jest możliwe od środy do niedzieli w godz. 9.30-17.00 (ostatnie wejście o godz. 15.30), oczywiście tylko w towarzystwie przewodnika.

Obowiązują bilety wstępu w cenie 10 zł od osoby (nie ma zniżek), z wyjątkiem środy. W każdą środę zwiedzanie zamku jest bowiem bezpłatne. Szczegóły: [tutaj]
Jednak w weekend 20 i 21 kwietnia (sobota – niedziela) zwiedzanie po zabytku jest gratisowe. Dodatkowo w sobotę na dziedzińcu trwał będzie piknik wojskowy i dni otwarte Wojskowej Szkoły Średniej im. Zawiszy Czarnego.
Muzeum Miedzi w Legnicy, które organizuje ruch turystyczny po zabytku, zaprasza do zwiedzania.

Zamek to jedna z najważniejszych budowli Legnicy. Przez ponad 750 lat (do 1945 r.) był siedzibą i symbolem władzy terytorialnej: książąt piastowskich, starostów habsburskich, pruskich i niemieckich urzędów rejencyjnych, dziś mieszczą się w nim instytucje oświatowe. Ziemne usypisko, które wypiętrza budowlę ponad okoliczny teren, kryje zalążek obecnego miasta.