Dofinansowanie z Ministerstwa Kultury dla Muzeum Miedzi

Chcielibyśmy poinformować, że Muzeum Miedzi w Legnicy uzyskało kolejne dofinansowanie działań realizowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie działań muzealnych.

Dzięki staraniom Konrada Bysia, kierownika Działu Historii, Muzeum uzyskało dotację na wydanie dwujęzycznego katalogu towarzyszącego wystawie czasowej twórczości legnickiego malarza i ilustratora Theodora Blätterbauera (1823-1906) zorganizowanej z okazji 200. rocznicy urodzin artysty ("Świat utracony. Theodor Blätterbauer 1823-1906"). Publikacja będzie zawierała wszystkie dzieła pokazane na wystawie, a także opracowania dot. życia i twórczości autora, najwybitniejszego z legnickich artystów działających przed 1945 r. Katalog planowany jest jako kontynuacja serii wydawniczej muzeum, pt. "Życie i twórczość" poświęconej twórcom związanym z Legnicą.

Przypominamy, że wystawa dostępna będzie tylko do soboty, 16 marca.