Między miastem a regionem - debata w Muzeum Miedzi

Już niedługo w Muzeum Miedzi kolejna debata z cyklu „Między miastem a regionem”. Odbędzie się ona już 20 marca 2024 r. o godz. 17 w Akademii Rycerskiej.

Między miastem a regionem. Dolny Śląsk po 1945 r. widziany z różnych perspektyw to cykl debat organizowanych w byłych miastach wojewódzkich (1975–1998) i jednocześnie największych ośrodkach miejskich Dolnego Śląska. Dyskusje te będą dotyczyć historii poszczególnych terenów po II wojnie światowej, z uwzględnieniem ich rozwoju i degradacji, m.in. w ujęciu gospodarczym, społecznym, kulturowym. W tegorocznej, drugiej edycji cyklu tematem wiodącym debat będą kwestie: Podróże – migracje – wysiedlenia. Podczas spotkań zaproszeni paneliści skupią się na problemach związanych z mobilnością społeczną, transportem i komunikacją czy też turystyką.

W debacie wezmą udział:
▪ Prof. ucz. dr hab. Joanna Nowosielska-Sobel, Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego,
▪ Wojciech Zdanowski, Członek Zarządu Kolei Dolnośląskich,
▪ dr Marek Żak, Muzeum Miedzi w Legnicy.
Debatę poprowadzą dr Marek Szajda oraz Michał Surowiec.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3nxVtTBy5
Centrum Historii Zajezdnia