Wtorki Muzyczne ponownie w Muzeum Miedzi

Z nowym rokiem do Legnickiego Muzeum Miedzi powracają „Wtorki Muzyczne”, czyli cykl koncertowych spotkań Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Legnicy.

Wydarzenia te będą dedykowane mieszkańcom naszego miasta i wszystkim chętnym słuchaczom - wstęp bezpłatny. Uczniowie i nauczyciele, będą spotykać się z Państwem w jeden z wtorkowych wieczorów każdego miesiąca, prezentując tematycznie dobrane utwory muzyczne, w rozmaitych składach i odsłonach.

Pierwszy koncert, o nieskromnym tytule „Konkursowym krokiem w Nowy Rok” odbędzie się w najbliższy wtorek – 09.01.2024r. o godzinie 17.00, w Muzeum Miedzi  - budynek Akademii Rycerskiej ul. Chojnowska 2. Będzie to okazja do usłyszenia uczniów prezentujących swoje umiejętności i osiągających sukcesy podczas konkursów krajowych oraz międzynarodowych.
W repertuarze znajdą się utwory kompozytorów takich jak: Mieczysław Karłowicz, Henryk Wieniawski, Wojciech Kilar, Nicolo Paganini, Pablo Sarasate czy Wolfgang Amadeusz Mozart. Nie może zabraknąć  też oczywiście Fryderyka Chopina. Serdecznie zapraszamy!Wtorki Muzyczne ponownie w Muzeum Miedzi