Weekend seniora z kulturą ponownie w Muzeum Miedzi

Muzeum Miedzi po raz kolejny włącza się w ministerialną inicjatywę i organizuje „Weekend seniora z kulturą”. Zapraszamy jak zwykle na przełomie września i października, czyli od 29. 09 do 1.10.

Po pierwsze w tych dniach wstęp do muzeum będzie dla wszystkich seniorów bezpłatny.

Weekend seniora z kulturą ponownie w Muzeum MiedziPo drugie – w sobotę, 30 września o godz. 14 kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji malarstwa legnickiego przedwojennego artysty Teodora Blätterbauera, gdzie obejrzeć będzie można m.in. miejskie widoki, których dziś już nie ma. Zapraszamy seniorów z wnukami i bez, także z dorosłymi.

Po trzecie – w niedzielę, 1 października, o godz. 14 zapraszamy seniorów z wnukami i bez na spacer wokół Zamku Piastowskiego. W czasie spaceru przewodnik zarysuje historię tej jednej z najstarszych murowanych warowni na ziemiach polskich. Opowie o ludziach, którzy zamek budowli i w nim mieszkali. Trasa wiedzie wokół zamku, bramy, dziedzińca, kaplicy zamkowej i zamkowych wieżach.

Celem „Weekendu seniora z kulturą” – podjętej 10 lat temu inicjatywy Ministeria Kultury i Dziedzictw Narodowego – jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenie w życiu kulturalnym. Wpisuje się to w obchodzony 1 października Światowy Dzień Seniora.