Na cykl letnich spacerów historycznych zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy

Na cykl letnich spacerów historycznych zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy. Najbliższy po kościele św. Jana pt. „Miłość. Sztuka. Polityka. Historia kościoła św. Jana” już w najbliższą sobotę, 22 lipca.

Wśród kolejnych miejsc będą Huta Miedzi „Legnica”, elektrownia przy ul. Wałbrzyskiej, Tarninów i ZUS oraz I LO. O terminach będziemy informować na bieżąco.

W najbliższą sobotę, 22 lipca, o godz. 14 i 16 muzeum zaprasza na spacer po kościele św. Jana. Barokowa świątynia swój obecny wygląd zawdzięcza jezuitom, którzy pojawili się w Legnicy pod koniec XVII w., ale historia kościoła jest o wiele dłuższa. Mieszają się w nim wpływy praskie, włoskie i wiedeńskie. Spacer będzie również okazją do poznania Mauzoleum Piastów – miejsca spoczynku ostatnich członków tego rodu, a także zwiedzenia części klasztornej, gdzie znajdują się interesujące zabytki.

Wejściówki do pobrania od środy, 19 lipca, w kasie muzeum w godzinach pracy placówki. Liczba miejsc ograniczona. Po kościele oprowadzi Barbara Pietras, kierownik Działu Sztuki Muzeum Miedzi w Legnicy.