Fasada Muzeum Miedzi

Wystarczy odwiedzić z telefonem wybrane muzeum i w krótkim, około półtoraminutowym wideo, przedstawić swoje emocje i wrażenia z wizyty. Praca nie musi dotyczyć tylko muzealnych pomieszczeń, może też prezentować parki lub ogrody, które stanowią część muzeum. Do wygrania sympatyczne nagrody rzeczowe, a także zwiedzanie wybranej muzealnej wystawy z doświadczonym muzealnikiem.


Do udziału w konkursie #100SekundWMuzeum zaprasza Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa i Sportu. Muzeum Miedzi w Legnicy włącza się w tę akcję i zaprasza do sfilmowania swoich ekspozycji.

Nagrany w muzeum film należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz umieścić go na swoim koncie w mediach społecznościowych, dodając #100SekundWMuzeum. Akcja trwa do 30 września 2021.

Zwycięzca konkursu otrzyma kamerę sportową GOPRO HERO8 Black. Nagroda za zajęcie 2. i 3. miejsca to gimbal DJI OSMO Mobile 4.

Ponadto zdobywcy 1. i 2. miejsca w nagrodę otrzymają możliwość indywidualnego zwiedzania muzeum wybranego spośród tych, które zadeklarowały chęć organizacji takiego zwiedzania dla siebie i rodziny lub grupy przyjaciół (do 10 osób).

Z nadesłanych prac zmontowany zostanie film przedstawiający muzea polskie widziane oczyma młodych. Powstanie także internetowa chmura słów najtrafniej opisujących muzea.

Akcja ma zachęcić młodych ludzi do zwiedzania muzeów oraz poznawania sztuki i historii.

Muzeum Miedzi zaprasza. Przypomnijmy - w soboty wstęp wolny. Do obejrzenia wystawy: „Hej, Miedź!!! 50 lat klubu piłkarskiego Miedź Legnica”, „Sensacja dla Legnicy! Miasto na powojennych afiszach”, „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu”, „Akademia Rycerska. Dzieje gmachu i instytucji” i wystawa prac nieżyjącego już legnickiego malarza „Mirowski. Znany i nieznany”.