Webinarium pt. „Zarządzanie zbiorami archeologicznymi”

Zabytki archeologiczne stanowią istotny element zbiorów polskich placówek muzealnych. Gromadzone są one zarówno przez wyspecjalizowane jednostki, ukierunkowane na tę właśnie kategorię zbiorów, jak i niewielkie muzea regionalne, nierzadko nie posiadające w swojej kadrze osób o odpowiednim wykształceniu kierunkowym.


Liczba i różnorodność ruchomych zabytków archeologicznych – za takie uważane są zarówno fragmenty ceramicznych naczyń, jak i wyroby wykonane z kamienia, metalu, szkła, skóry, drewna i innych surowców – wymagają szeregu zabiegów, nie tylko w zakresie ich właściwego przechowywania, ale również ich opracowywania, ewidencjonowania oraz inwentaryzacji.

Świadomi wyzwań i problemów stojących przed muzealnikami, w imieniu wszystkich organizatorów zapraszamy Państwa na webinarium pt. Zarządzanie zbiorami archeologicznymi, poświęcone tej właśnie problematyce w terminie 28-30 września 2021 r.
Przygotowaliśmy dla Państwa cykl wykładów prezentowanych zarówno przez muzealników jak i specjalistów z innych dziedzin, w których omówione zostaną naszym zdaniem najważniejsze kwestie stojące przed instytucjami posiadającymi w swoich zbiorach zabytki archeologiczne. Wydarzenie zostało podzielone na trzy dni – od wtorku do czwartku w godzinach 9:30-11:30/12:00.
Po każdym wystąpieniu zaplanowaliśmy czas na dyskusję, dlatego zachęcamy do zadawania pytań, zgłaszania uwag i kwestii problematycznych podczas webinarium, za pośrednictwem ZOOM – chat. Wszelkie pytania mile widziane!

pliki do pobrania:
- szczegółowy program szkolenia
- formularz zgłoszeniowy

Rejestracja uczestników odbywać się będzie na podstawie skanów formularzy zgłoszenia.

Zgłoszenia prosimy przesłać do dnia 23 września 2021 r. na adres e-mailowy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Po przyjęciu zgłoszenia zostaną do Państwa wysłane linki do szkolenia, kolejno na wszystkie trzy dni.
Dodatkowe informacje mogą Państwo uzyskać od koordynatorów szkolenia:

Małgorzata Sułkowska – Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tomasz Stolarczyk - Muzeum Miedzi w Legnicy, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bogusława Klat – Zamek Królewskim w Warszawie-Muzeum,  e-mail: bklat@zamekkrolewski.pl

Licząc na Państwa zainteresowanie, łączymy pozdrowienia,

Organizatorzy:
Polskie Stowarzyszenie Inwentaryzatorów Muzealnych
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie
Muzeum Miedzi w Legnicy


Pliki do pobrania
> program szkolenia.pdf (459 KB)
> formularz zgloszeniowy.pdf (578 KB)