Legnicki Spacer Historyczny "Brąz, kamień i cegła. Skarby legnickiej katedry"

Legnicki Spacer Historyczny "Brąz, kamień i cegła. Skarby legnickiej katedry" - 21 września (sobota), godz.15.

Legnicki Spacer Historyczny

Katedra św. Ap. Piotra i Pawła to niewątpliwie najbardziej reprezentacyjny kościół Legnicy. Architektura stojącej w tym miejscu świątyni zmieniała się w ciągu dziejów. Jak przebiegały te zmiany ? Co jest historycznie najcenniejsze w bogatym wyposażeniu kościoła? Jakie elementy pozostały po protestantach? Gdzie trzeba szukać cennych rzeźb, które niegdyś go zdobiły? Jacy słynni legniczanie mają tu swoje epitafia? Co wspólnego z katedrą ma legnicki przemysłowiec Rother? Jacy artyści uwiecznili ją w swych dziełach? Te i wiele innych ciekawostek poznacie Państwo podczas spaceru historycznego po legnickiej świątyni, który organizuje Muzeum Miedzi w Legnicy. O dziejach katedry opowie dr Tomasz Stolarczyk, kierownik Działu Archeologii.

Bezpłatne wejściówki będą do pobrania w kasie muzeum od 18 września (wejście od ul. św. Jana). Zapraszamy