Rodzinny festyn bez używek. Kreatywne zabawy, pokazy historyczne

Rodzinny festyn bez używek. Kreatywne zabawy, pokazy historyczne - 1 czerwca 2024 w godz. 11-16. 

To będzie sympatyczny rodzinny festyn, który pozwoli kreatywnie i twórczo spędzić czas, a przy tym poznać nieco historię miasta i regionu. Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na Zamek Piastowski, gdzie przebiegać będzie wydarzenie pt. „Życie bez używek. W przestrzeniach sztuki i historii - kreatywne zabawy rodzinne na Zamku Piastowskim”. Już w sobotę, 1 czerwca 2024 r. w godz. 11-16. Proponujemy m.in. warsztaty artystyczne. Stworzymy autorskie legnickie magnesy i obrazki monotypii inspirowane miejskimi historiami i legendami  Wykonamy ozdoby z miedzi wielkoformatowe obrazy. Będzie  pokaz bicia monet, zwiedzanie zamku, i inne atrakcje. Od godz. 12 do 13.30 występy rycerskie. Przez całą imprezę, jeżeli oczywiście pogoda dopisze, będą mogli Państwo spróbować wody prosto z saturatora - do wyboru z sokiem lub bez.
Program profilaktyczny jest współfinansowany ze środków Gminy Legnica (Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii). Dlatego na stosiku sekcji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy dowiedzieć się będzie można  o zagrożeniach związanych z uzależnieniami i udzielać informacji nt. profilaktyki zdrowotnej.

Partnerzy wydarzenia:
Dolnośląskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Językowego Kadr w Legnicy, Miasto Legnica, Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S. A.