Ferie zimowe

Muzeum Miedzi zaprasza na artystyczne ferie zimowe (od 17 do 24 lutego). Będzie można również zobaczyć najnowsze wystawy m.in. 60 lat Muzeum Miedzi w Legnicy, Machiny Wyobraźni. Jarosław Jaśnikowski czy też Moc dla miasta. Historia legnickiej energetyki.


Warsztaty stałe i na ferie
1. Tajniki metaloplastyki. Biżuteria, dizajnerskie ozdoby do domu i na różne okazje (warsztaty płatne organizowane dla grup po wcześniejszej rezerwacji)

Jest czerwona, zdrowa i plastyczna. Wykorzystuje się ją w elektronice, budownictwie, do produkcji przedmiotów użytkowych, ale i w sztuce. Z miedzianego drutu bez trudu można zrobić biżuterię, wieszadełka i inne drobiazgi, które ozdobią dom. A że miedź to metal, który ostatnio jest modny zarówno w wyposażeniu wnętrz, jak i produkcji biżuterii, zapraszamy na warsztaty cięcia, gięcia, wyplatania tego metalu.
Zajęcia obejmują: spacer po wystawie „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu”; zapoznanie się z tematem wykorzystywania miedzi przez człowieka, rozwijanie zdolności manualnych i kreatywności, warsztaty wykonywania ozdób z miedzianego drutu.

czas: około 80 minut, wiek – od 6 lat, cena – 10 zł od osoby

2. Legnica w starym zwierciadle. Czy monotypia jest techniką przypadku?
(warsztaty płatne organizowane dla grup po wcześniejszej rezerwacji)

Jak wyglądała dawna Legnica? Jakie były tutejsze ogrody, domy, pomniki? W jakich strojach paradowali dawni mieszkańcy? Jak wyglądali rycerze, którzy walczyli w wielkiej średniowiecznej bitwie z Mongołami, która się rozegrała w okolicy? Co było charakterystyczne dla tamtych czasów? Proponujemy warsztaty graficzne z monotypii. Pozwolą nam odtworzyć klimat dawnego miasta i jego dzieje, przywołają całą gamę historycznych skojarzeń. W monotypii graficznej odbitkę uzyskuje się poprzez rysowanie na odwrocie przyłożonego do rozprowadzonej farby papieru. Wymaga to wielu prób, jeśli chcemy świadomie pokierować procesem technicznym. Ale możemy również pozwolić sobie na przypadkowe efekty, które mogą okazać się dużo bardziej interesujące. Mamy dużo do odkrycia! Zajęcia obejmują: spacer po wystawie „60 lat Muzeum Miedzi w Legnicy!” oraz warsztaty graficzne.

czas: około 60 minut, wiek – od 6 lat, cena – 200 zł za całą grupę
limit osób – 25


3. Miasto z fantazją. Projektujemy pocztówkę z ferii
(warsztaty bezpłatne indywidualne, 17.02. godz. 11, wstęp dla wszystkich po wcześniejszej rezerwacji – 798-654-247)

Barokowe fontanny, wieże Zamku Piastowskiego, baszty strzegące dawnego miasta i kramy śledziowe – legnickie zabytki czarują turystów, mieszkańców i malarzy także zimą. Ruszmy na spacer po światach malarza Jarosława Janikowskiego, a następnie techniką kolażu stwórzmy własną kartkę pocztową, by wysłać pozdrowienia z ferii naszym kolegom, rodzicom, znajomym. Jaką Legnicę podpowie wam wyobraźnia?
Zajęcia muzealno-warsztatowe (projektowanie legnickiej pocztówki metodą kolażu) obejmują spacer po wystawie „Machiny wyobraźni. Jarosław Jaśnikowski”, ćwiczenie zdolności manualnych i kreatywności.

czas: około 80 minut, wiek – od 6 lat

4. W pracowni rzeźbiarza. Zabawy z kształtem
(warsztaty bezpłatne indywidualne, 24.02. godz. 11, wstęp dla wszystkich po wcześniejszej rezerwacji 798-654-247)

Wenus z Milo, dyskobol, warszawska Nike, śpiący lew w legnickim parku i Julek. Najstarsze rzeźby powstały kilka milionów lat temu, ale wciąż można je podziwiać. Rzeźbiarstwo jest jedną z najstarszych sztuk. Chcecie się poczuć jak artyści i stworzyć własną formę? Zapraszamy na warsztaty.
Zajęcia muzealno-warsztatowe (wykonywanie rzeźb z masy solnej) obejmują spacer po wystawie „60 lat Muzeum Miedzi w Legnicy”, ćwiczenie zdolności manualnych i kreatywności.

czas: około 80 minut, wiek – od 6 lat