Osady i cmentarzyska. Świat epoki brązu między Kaczawą a Czarną Wodą - film

Zapraszamy na premierowy film. Posłuchajcie o tym co się działo przed 3000 tysiącami lat w okolicach dzisiejszej Legnicy i Chojnowa, nad Kaczawą i Czarną Wodą.

Pan Bernard Marek Adamowicz

Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bernarda Marka Adamowicza, pomysłodawcy i współzałożyciela Polskiego Stowarzyszenia Sztuki Medalierskiej, którego był pierwszym Prezesem. Był też twórcą i organizatorem wielu wystaw medalierskich poświęconych propagowaniu dziedzictwa papieża Jana Pawła II.

Świąteczne życzenia

Filmowe Świąteczne życzenia od Dyrektora i Pracowników Muzeum Miedzi.

Krzysztof Okoń. Mój świat. Moja modlitwa.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu o wystawie "Krzysztof Okoń. Mój Świat. Moja Modlitwa".

Nasze Najnowsze...2019

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu o wystawie "Nasze Najnowsze...2019".

Film o wystawie Edward Dwurnik. Wątki Lokalne

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu o wystawie "Edward Dwurnik. Wątki Lokalne". Polecamy obserwować nasze muzealne media społecznościowe, ponieważ takich realizacji filmowych będzie więcej.

Wirtualne legnickie spacery historyczne - plakat

„Wirtualne legnickie spacery historyczne” to 5 podróży z pracownikami muzeum, które odkryły przed widzami ukryte oblicza miasta przypominając jego znane i mniej znane historie.

Anna Poźniak

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci w dniu 15 października 2020 r. pani Anny Poźniak, byłego pracownika naszego muzeum i wieloletniej kierownik Działu Archeologii w latach 1968-1978.

Muzeum Miedzi w Legnicy nowe godziny otwarcia

Od czwartku, 1 października Muzeum Miedzi w Legnicy (Gmach główny, Akademia Rycerska, lapidarium) i jego oddział (Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu) można będzie odwiedzić w nowych dniach i godzinach. Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego liczba zwiedzających w poszczególnych przestrzeniach wystawienniczych jest ograniczona.

"Poniemieckie" Karoliny Kuszyk Legnicką Książką Roku 2019

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystej gali Legnickiej Książki Roku 2019. Przypominamy, że tytuł dziesiątej edycji LKR został przyznany książce "Poniemieckie", autorstwa Karoliny Kuszyk (wyd. Czarne). Zwyciężczyni oraz wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy.