Dla kogo tytuł Legnickiej Książki Roku?

Którą książkę doceniła w tym roku konkursowa kapituła? Jaki autor otrzyma statuetkę zwycięzcy? Tego dowiemy się już w piątek, 2 grudnia podczas podsumowania plebiscytu Legnicka Książka Roku 2021.

Machiny wyobraźni Jarosława Jaśnikowskiego

"Machiny wyobraźni Jarosława Jaśnikowskiego" – wernisaż wystawy 25.11.2022 r. /fotorelacja/

Machiny wyobraźni Jarosława Jaśnikowskiego

W tym roku Muzeum Miedzi obchodzi 60-lecie istnienia i z tej okazji przygotowało wystawę prezentującą część kolekcji. Ale to tylko jeden urodzinowy akcent wystawienniczy. Bo Jarosław Jaśnikowski, artysta związany nierozerwalnie z Legnicą, postanowił z okazji jubileuszu podarować muzeum wybrane prace.

„60 lat Muzeum Miedzi w Legnicy” - wernisaż wystawy

Otwarcie wystawy jubileuszowej „60 lat Muzeum Miedzi w Legnicy" - 18.11.2022 r. (fotorelacja).

60 lat Muzeum Miedzi – zapraszamy na wystawę

Muzeum Miedzi świętuje jubileusz 60-lecia. Placówka od czasu powstania z myślą o kolejnych pokoleniach gromadzi cenne przedmioty, dające obraz ludzkiego talentu, umiejętności, stylu życia, zainteresowań czy wiedzy. W księgach inwentarzowych muzealiów zapisano ponad 36 tysięcy pozycji, księgozbiór liczy ponad 14 tysięcy tytułów, ale faktyczna liczba przedmiotów jest dużo większa.