Muzeum Miedzi w Legnicy prowadzi obecnie działania mające na celu ponowne udostępnienie swojej przestrzeni zwiedzającym. Nastąpi ono w dwóch etapach, poczynając od 26 maja.

Zielona Komnata - jej historia opisana i zilustrowana w folderze. Zapraszamy do czytania. Od 2013 r. przewodnicy Muzeum Miedzi przybliżali zwiedzającym dzieje legnickiego zamku. Jednym z najbardziej tajemniczych i unikatowych zakątków legnickiej warowni jest tzw. Zielona Komnata w wieży Św. Jadwigi.

Muzeum Miedzi w Legnicy prowadzi obecnie działania mające na celu ponowne udostępnienie swojej przestrzeni zwiedzającym. Przygotowania te prowadzone są w oparciu o wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które zaleca udostępnienie muzeów stopniowo.

Konstytucja 3 maja 1791 r.. Minigaleria eksponatów prezentujących motywy trzeciomajowe w zbiorach Muzeum Miedzi w Legnicy.

Muzeum Miedzi w Legnicy przyłącza się do akcji #zostańwdomu, w ramach której chcielibyśmy Państwu zaprezentować film pt. "Zostań w domu z Muzeum Miedzi", który powstał we współpracy z Urzędem Miasta Legnicy.