Pamiątkowe banknoty 0 euro upamiętniające 780 rocznicę bitwy pod Legnicą

Pamiątkowe banknoty 0 euro upamiętniające 780 rocznicę bitwy pod Legnicą i 60 lat istnienia Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu już dotarły do nas i czekają na dzień emisji.

29 maja w Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu oraz w pawilonie z reliktami kaplicy romańskiej na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Legnicy odbędzie się emisja banknotu pamiątkowego 0 Euro upamiętniającego dwa ważne wydarzenia, 780. rocznicę bitwy pod Legnicą i 60-lecie naszego oddziału w Legnickim Polu.
Partnerami przedsięwzięcia są: Ambasada Mongolii, Urząd Miasta Legnicy, Starostwo Powiatowe w Legnicy i spółka Banknoty Pamiątkowe.

Sprzedaż waloru rozpocznie się 29 maja o godzinie 10.00 (Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu oraz pawilon z reliktami kaplicy romańskiej na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Legnicy – brak możliwości zapłaty kartą płatniczą w ostatniej lokalizacji) oraz w internecie poprzez specjalną platformę sprzedażową, która zostanie przygotowana przez Banknoty Pamiątkowe Sp. z o.o. - https://muzeummiedzi.esouvenir.pl/
Emitentem banknotu pamiątkowego 0 Euro jest Muzeum Miedzi w Legnicy.

Koszt jednostkowy banknotu wynosić będzie 20 zł.
Numer serii i wersja banknotu (standardowa lub jubileuszowa, tzw. Anniversary Edition) będą wybierane do sprzedaży stacjonarnej losowo. Będzie obowiązywał limit dwóch banknotów na jedną osobę (dotyczy to sprzedaży stacjonarnej oraz internetowej)

Mapka Legnickie Pole