Kim był Ryszard Hahn – muzeum zaprasza na wykład

Kim był Richard Hahn? W jaki sposób przysłużył się Legnicy? Co po nim zostało? Na wykład popularyzatorski przybliżający postać tego mieszkańca, wyróżnionego tytułem honorowego obywatela miasta, w 90. rocznicę jego śmierci zaprasza Muzeum Miedzi.

Ryszard Hahn Spotkanie pt. „Sędzia, muzealnik, miłośnik starożytności. Kim był legniczanin Richard Hahn?” odbędzie się w piątek, 9 sierpnia, o godz. 17 w Akademii Rycerskiej. Wstęp niebiletowany.
Opowieść ubarwią unikatowe zdjęcia z rodzinnego albumu ze zbiorów muzeum. Dzięki nim wejrzymy także w prywatny świat legniczanina, jego bliskich i przyjaciół. Prelekcję wygłosi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum Miedzi w Legnicy.

90 lat temu, 11 sierpnia 1934 r. zmarł Richard Hahn, zasłużony mieszkaniec dawnej Legnicy, do której przybył na początku XX w. by objąć posadę sędziego. W dziejach miasta zapisał się jednak przede wszystkim jako pełen zapału badacz i popularyzator przeszłości, a przy tym niestrudzony organizator, podejmujący działania na rzecz lokalnej historii i opieki nad zabytkami. Był założycielem i pierwszym przewodniczącym Towarzystwa Historii i Starożytności, dzięki jego zaangażowaniu powstało w Legnicy Muzeum Dolnośląskie. Pod koniec życia jego dorobek został uhonorowany przez władze miasta, które przyznały mu tytuł honorowego obywatela.