Spotkanie autorskie z rzeźbiarzem Zbigniewem Frączkiewiczem

Na spotkanie autorskie z rzeźbiarzem Zbigniewem Frączkiewiczem zaprasza Muzeum Miedzi w Legnicy i stowarzyszenie Pamięć i Dialog. Odbędzie się ono 30 marca 2023 r. o godz. 17 w gmachu głównym muzeum.

Wydarzenie zakończy wystawę indywidualną artysty „Portret pokolenia”, której zamknięcie jest przewidziane na początek kwietnia. Spotkanie poprowadzą Barbara Pietras, kurator wystawy, oraz Zbigniew Kraska.

Jest więc niepowtarzalna okazja, by spotkać się z tym niezwykle związanym z Zagłębiem Miedziowym artystą i jego twórczością. Urodzony w 1946 r. Zbigniew Frączkiewicz jest absolwentem wydziału rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Całą ponad 50-letnią działalność artystyczną prowadzi na Dolnym Śląsku, w tym blisko 20 lat w Zagłębiu Miedziowym (Legnica, Lubin, Chocianów). To twórca wybitny i z ogromnym dorobkiem, znany i uznany w Polsce i za granicą. Najbardziej znany jest jego cykl Żelaznych ludzi, który był prezentowany w wielu miastach Polski i Europy.

Zbigniew Frączkiewicz jest także twórcą m.in. stojącego w Lubinie pomnika Pamięci Ofiar Lubina ‘82, największej w Polsce rzeźby Chrystusa Ukrzyżowanego w Bolesławcu, ale także prototypowego logo legnickiego klubu futbolowego Miedź tzw. ślimaka i napisu Lubin przy wjeździe do tego miasta.

Zapraszamy.

Spotkanie autorskie z rzeźbiarzem Zbigniewem Frączkiewiczem