Ulf Hinke

Ulf Hinke (1940 – 2020). Dopiero teraz dotarła do nas wiadomość o śmierci Ulfa Hinkego, przyjaciela naszego muzeum i hojnego darczyńcy.

Ulf Hinke urodził się 15 marca 1940 r., jego matką była Christina z domu Bayer, córka legnickiego malarza i nauczyciela rysunku Waltera Bayera, zaś ojcem Wolfgang Hinke.

Ulf Hinke był z zawodu inżynierem i wraz ze swoimi braćmi Klausem i Joerge w 2015 r. postanowił podarować legnickiemu muzeum będącą w posiadaniu rodziny spuściznę artystyczną po ich dziadku Walterze Bayerze. W wyniku tej decyzji do zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy trafiły 52 prace (obrazy, rysunki i grafiki) tego artysty. Zaprezentowaliśmy je w całości na wystawie monograficznej "Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość" w 2017 r., w której uroczystym otwarciu uczestniczył Ulf Hinke.

Potem, niestety, z uwagi na odległość i uciążliwości podróży utrzymywaliśmy jedynie kontakt korespondencyjny, ostatni raz na początku 2019 r., kiedy mogliśmy Mu przesłać świeżo wydaną książkę-katalog z pracami Waltera Bayera.

Ulf Hinke zmarł 3 września 2020 r. w Stuttgarcie

Od prawej: Ulf Hinke /zdjęcie wykonane podczas otwarcia wystawy "Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość" - 2017 r./