Noc Muzealna 2021 - program

Wyjątkowe zabytki, interesujące wystawy i inne muzealne przestrzenie widziane w wieczornym świetle i zwiedzane w niecodziennej atmosferze. Ponadto wycieczki na stadion Miedzi Legnica w towarzystwie przewodnika i folkowa muzyka mongolskiego zespołu Khukh Mongol.
Muzeum Miedzi w Legnicy zaprasza na Noc Muzealną, która w tym roku – ze względu na epidemię - przygotowaliśmy dla Państwa 9 października, a nie jak zwykle w maju. Zapraszamy od godz. 16 do 22. Program poniżej.

Program Nocy Muzealnej
sobota, 9 października, godz. 16-22

godz. 16.00 Początek Nocy Muzealnej
godz. 16.15 Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Nieodkryta Legnica” (Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2)
godz. 17 Wernisaż wystawy „Bonus campus, czyli poszukiwania pola bitwy z 1241 r.”
(gmach główny, ul. św. Jana)

Zwiedzanie muzealnych wystaw z przewodnikiem
godz. 17.30 „Sensacja dla Legnicy! Miasto na powojennych afiszach” (gmach główny, ul. św. Jana; Marek Żak)
godz. 18.00 „Mirowski. Znany i nieznany” (Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2; Barbara Pietras)
godz. 18.30 „Miedź. Dzieje niezwykłego metalu” (gmach główny, ul. św. Jana; Łucja Wojtasik-Seredyszyn)
godz. 19.00 „Hej, Miedź!!! 50 lat klubu piłkarskiego Miedź Legnica” (gmach główny, ul. św. Jana, Marcin Makuch)
godz. 19.30 „Sensacja dla Legnicy! Miasto na powojennych afiszach” (gmach główny, ul. św. Jana; Marek Żak)
godz. 20.00 „Mirowski. Znany i nieznany” (Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2; Łucja Wojtasik-Seredyszyn)
godz. 21.00 Koncert mongolskiego zespołu Khukh Mongol (Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu, wejściówki*)

Zamek Piastowski
Zwiedzanie z przewodnikiem:
* kaplicy romańskiej, wieży św. Piotra (wejścia o pełnych godzinach, ostanie o 21.00)
* wieży św. Jadwigi (wejścia o godz. 17.00, 18.00, 19.00, wejściówki*)
* Pokaz rzemiosł dawnych (godz. 16.00–20.00): wybijanie monet, czerpanie papieru, wypiek podpłomyków, stoisko średniowiecznego skryby

Stadion Miejski im. Orła Białego
Zwiedzanie stadionu Miedzi Legnica z przewodnikiem (wejścia o godz. 18.00 i 19.00, od ul. H. Jordana, wejściówki*)

Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu
Zwiedzanie z przewodnikiem muzeum i kościoła św. Jadwigi. Bezpłatne autobusy będą kursować do Legnickiego Pola o godz. 17.00 (powrót do Legnicy o godz. 18.30) oraz o godz. 19.00 (powrót 20.30) – wejściówki*

* Wejściówki na stadion, autobus, koncert, wieżę św. Jadwigi do odebrania w Muzeum Miedzi (gmach główny, ul. św. Jana)

Przez cały dzień wstęp wolny na wszystkie muzealne wystawy

Podczas zwiedzania obowiązują rygory sanitarne.

Noc Muzealna 2021 - zapowiedź (film)